Z czego dokładnie są zrobione drzwi?

Płytowe drzwi

Do wyboru mamy główne dwa rodzaje drzwi (jeśli chodzi o materiał, z którego są wykonane). Pierwsze z nich są płytowe drzwi. Składają się one z ramiaka jak i także z wypełnienia.

Zapewniają one sztywność jak i także stabilność konstrukcji. Najtańszym oraz najpopularniejszym wypełnieniem jest nacisk na karton odporny o strukturze, którą można porównać do plastra miodu. Ten materiał jest bardzo lekki. W związku z tym stanowi skuteczną o dużo mniej termiczną jak i także akustyczną izolację, a niżeli wiórowa otworowa płyta lub też pełna, które są także stosowane w przypadku płytowych drzwi. Wykorzystanie wiórowej płyty zwiększa znacznie sam ciężar drzwi.

Płycinowe drzwi

Drugi rodzaj drzwi to drzwi płycinowe. Składają się one z ramy konstrukcyjnej bardzo widocznej i osadzonej płycin w niej stanowiących wypełnienie.

Płytowe drzwi oraz drzwi płycinowe można najprościej odróżnić po tym, że konstrukcyjna rama jest ukryta w przypadku płytowych drzwi, a dużo bardziej widoczna w przypadku płycinowych drzwi. Naprawdę żadną wskazówką w ogóle nie są płyciny, które są widoczne na skrzydłach. Chodzi o to, że na skrzydłach o płytowej konstrukcji stosuje się bardzo często dekoracyjne płyciny. Na samą grubość skrzydeł nie tylko wpływa konstrukcja. Chodzi o to czy drzwi są z przylgą czy też czy są to drzwi bezprzylgowe. Przy wyborze drzwi możemy się poradzić eksperta. Na pewno nam doradzi jakie drzwi wybrać do danego pomieszczenia. Będzie nam dużo łatwiej podjąć decyzję.