Wybór drzwi do domu pasywnego

Moda na domy pasywne

Domy pasywne są coraz popularniejsze w naszym kraju. Zazwyczaj stawiają je osoby, które cenią sobie prostotę, niskie rachunki oraz ochronę środowiska. Dom taki ma określony kształt, zazwyczaj jest to prostokąt.

Dach jest dwuspadowy z bateriami słonecznymi. Domy energooszczędne mają niewielkie zapotrzebowanie na energię służącą do ocieplania. Nieco więcej inwestujemy w budowę takiego domu, ale po kilkunastu latach nasz wydatek zwraca się. Rachunki za energię są niskie, jeśli mamy odpowiednią ilość ogniw fotowoltaicznych to dodatkowo możemy dzielić się naszą energią. Czasami zmuszeni jesteśmy dogrzewać nasze pomieszczenia, są to jednak niewielkie nakłady energii i zazwyczaj robimy to w miesiącach zimowych.

Dobry projekt domu pasywnego uwzględnia właściwie dobrane okna oraz drzwi.

Jakie drzwi do domu energooszczędnego?

Specjaliści polecają do domów pasywnych drzwi, które zrobione są z elementów drewnianych oraz z aluminium. Uważa się, że jest to idealne połączenie, które likwiduje nadmierne straty ciepła z pomieszczeń. Drzwi takie zazwyczaj są wielowarstwowe, pomiędzy płytami jest gruba warstwa pianki termoizolacyjnej. Na zewnątrz jest drewno, a w środku metal. Dodatkowo takie drzwi są niezwykle masywne, więc spełniają swój podstawowy obowiązek – chronią wnętrze naszego domu przed włamaniami. Drewno cenione jest jeszcze ze względów estetycznych. Możemy bardzo łatwo dobrać odpowiedni kolor, który pasować będzie  do elewacji naszego domu oraz do wystroju naszego mieszkania.