Nowoczesna ginekologia estetyczna w Katowicach

W dzisiejszych czasach, ginekologia pełni już nie tylko funkcje lecznicze. Współczesne pacjentki oczekują od niej znacznie więcej! Dlatego właśnie powstała ginekologia estetyczna, której zadaniem jest poprawa kształtu oraz wyglądu intymnych stref kobiety. 

Ginekologia estetyczna- dla kogo jest przeznaczona?  

Współczesne kobiety dążą do osiągnięcia idealnego wyglądu. W tym celu, coraz chętniej korzystają z licznych zabiegów medycyny estetycznej. Nic dziwnego, że również ginekologia estetyczna szybko zyskała ogromną popularność! Odpowiada ona na potrzeby nowoczesnych kobiet, które pragną jak najlepiej zadbać o każdy element swojego ciała. 

Dlaczego kobiety interesują się ginekologią estetyczną? Ponieważ dzięki profesjonalnym zabiegom, mogą pozbyć się wstydliwych problemów, takich jak nietrzymanie moczu czy niesymetryczne wargi sromowe. Dla dużej ilości kobiet, estetyka miejsc intymnych jest niezmiernie ważna!

Zabiegi ginekologii estetycznej mogą pomóc pacjentkom pozbyć się wstydliwych problemów i kompleksów. Dzięki nim, kobiety mogą poczuć się pełniejsze siebie i piękniejsze! 

Najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej 

Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą między innymi:

  • Wybielanie skóry okolic intymnych. Ciemniejsza skóra w tych miejscach jest naturalnym zjawiskiem, ale nie każda kobieta czuje się z tym komfortowo. Wybielanie skóry polega na naświetleniu jej wiązką lasera. W efekcie, znikają przebarwienia, a skóra jest rozjaśniona. 
  • Plastyka warg sromowych. Zabieg ten zalecany jest kobietom, które czują dyskomfort z powodu zbyt dużych lub niesymetrycznych warg sromowych. Mogą one prowadzić do podrażnień, obrzęków, a nawet stanów zapalnych! Korekta warg sromowych może zdecydowanie  poprawić komfort życia pacjentki i zapobiec szkodliwym infekcjom. W zależności od potrzeb, może być wykonana laserem, bądź chirurgicznie. 
  • Lifting pochwy. Pozwala ujędrnić skórę, poprawić jej kondycję, a także zwęzić wejście do pochwy, co korzystnie wpływa na satysfakcję seksualną. Podczas zabiegu wykorzystywane są specjalistyczne nici liftingujące, które z powodzeniem zastępują nawet zaawansowany zabieg chirurgiczny. 
  • Odtworzenie kształtu krocza. Zabieg ten wskazany jest dla kobiet które doznały nieodwracalnych uszkodzeń tych okolic, na przykład po trudnym porodzie. 

Ginekologia estetyczna Katowice 

Dzięki zabiegom ginekologii estetycznej, każda kobieta może poczuć się atrakcyjniejsza i pozbyć się przykrych kompleksów. Po przebytych ciążach, a także w dojrzałym wieku, skóra traci elastyczność, a okolice intymne odkształcają się. W efekcie, wiele kobiet nie czuje się komfortowo, często też  tracą satysfakcję z seksu i nie czują się już tak atrakcyjne. W takim przypadku, profesjonalny zabieg może być odpowiednim rozwiązaniem. 

Ginekologia estetyczna w Katowicach proponuje specjalistyczne zabiegi dla kobiet, które pragną zadbać o swoje okolice intymne i poczuć się lepiej z własnym ciałem. Większość zabiegów jest mało inwazyjna, dzięki czemu rekonwalescencja nie trwa długo i pacjentki szybko wracają do formy.

Polecamy również: https://artesmed.pl/ginekologia-estetyczna-labioplastyka/