Isofix to najbezpieczniejsze rozwiązanie przy fotelikach dla dzieci

Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszego dziecka.

Nie da się ukryć, że w momencie pojawienia się dziecka na świecie, nasze życie codzienne jest naprawdę odwrócone do góry nogami. Nasze codzienne przyzwyczajenia w ogóle się nie liczą i to właśnie dziecko stawiane jest na pierwszym miejscu. Zadaniem rodzica jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w kontekście dzieci jest naprawdę rozbudowanym pojęciem.

Jednym z jej gałęzi jest zapewnienie bezpiecznej jazdy samochodem. Oczywiście dziecko musi być przewożone w naszym samochodzie w specjalnym foteliku. Powinniśmy postawić na Isofix. Gdy wybieramy foteliki samochodowe Isofix to jednocześnie się decydujemy na najbezpieczniejsze oraz najwygodniejsze rozwiązanie dla swojego dziecka podczas jazdy samochodem. Foteliki wielu producentów są instalowane właśnie za pomocą tego właśnie systemu.

A zanim kupimy….

Na pewno zanim wybierzemy się na zakupy, to powinniśmy sprawdzić czy w naszym samochodzie się w ogóle znajdują zaczepy Isofix. Oczywiście powinniśmy to sprawdzić w sposób manualny. Większość relatywna nowych samochodów zdecydowanie je posiada. Musimy jednak pamiętać większość relatywna samochodów nowych je posiada. Oczywiście umieszczenie Isofix w aucie jest zależne od samej marki oraz modelu. W niektórych samochodach zaczepy są ukryte. Z łatwością powinniśmy znaleźć dwa metalowe zaczepy pomiędzy zagłówkiem, a siedzeniem. Do tego także powinniśmy znaleźć trzeci punkt mocowania dokładnie na pas top tether, jeżeli samochód w niego jest wyposażony.

A co jest najważniejsze?

Na pewno powinniśmy się upewnić, czy fotelik, który zamierzamy kupić pasuje do naszego samochodu oraz w ogóle może być zamontowany w nim poprawie. Z dużą łatwością sprawdzimy czy fotelik był w ogóle testowany w takim samochodzie jak nas. Zawsze jednak przed zakupem rekomenduje się wizytę w sklepie. Wiele osób zapytałoby w jakim celu? Chodzi o dokładne przymierzenie fotelika do samochodu. W niektórych samochodach na pewno może nie być możliwości umieszczenia stabilizującej nogi czy też tak zwanego top tethera. Na pierwszy rzut oka wszystko co zostało powiedziane mogłoby się wydawać mocno skomplikowane, ale w rzeczywistości takie nie jest. Nie powinniśmy się zbytnio zamartwiać, ponieważ w każdym dobrym sklepie z fotelikami dziecięcymi pracują wykwalifikowani doradcy klienta, którzy nie tylko nam doradzą teoretycznie, który fotelik wybrać, ale także pomogą nam w praktyce. Z pewnością pójdą z nami do samochodu, pokażą jak wygląda montaż oraz jak prawidłowo zapiąć dziecko w foteliku.

Będąc w roli rodzica, powinniśmy wychodzić z założenia, że lepiej jest kilka razy zapytać, a niżeli popełnić jakiś naprawdę znaczący błąd. Co jak co, ale to akurat jest pewne. Co więcej także powinniśmy wychodzić z założenia, że na foteliku nie powinniśmy oszczędzać. Lepiej wydać troszkę więcej i mieć pewność, że nasze dziecko w samochodzie jest jak najbardziej w pełni bezpieczne.

Dowiedz się więcej https://www.dzieciecemarzenia.pl/blog/foteliki-isofix-dlaczego-warto-postawic/