Dla kogo kwiaty sztuczne?

Przyzwyczailiśmy się latem do pięknych bukietów kwiatów ciętych na stołach czy komodach. Na stołach w restauracjach, na samochodach ślubnych, kościołach, na wystawach kwiaciarni i innych miejscach gdzie cieszą nasze oczy i zdobią wnętrza. A co zimą kiedy kwiaty cięte są bardzo drogie?Wówczas sięgamy po kwiaty sztuczne, które wyglądają niemal identycznie jak te, na których są wzorowane.

Produkcja kwiatów sztucznych.
Kwiaty sztuczne produkowane są w fabrykach, szczególnie te o drobnych listkach jak na przykład kiście bzu czy konwalii. Ale cenniejsze i piękniejsze są produkowane ręcznie w małych przydomowych manufakturach. Zdobią ubrania i fryzury. Są niezbędnym elementem folkloru. To od niepamiętnych czasów panie spotykały się przed różnego rodzaju świętami i dożynkami by produkować między innymi papierowe kwiaty, które później zdobiły stoły, wieńce obrzędowe czy palmy. Obecnie na rynek produkowane są kwiaty sztuczne z materii specjalnie krochmalonej bądź usztywnianej klejem, a także z tworzyw sztucznych.

Dla kogo kwiaty sztuczne?
Te materiałowe są bardzo wytrzymałe i naprawdę piękne niemal jak żywe. Są ozdobą domów alergików. Produkuje się kwiaty tak zwane cięte i doniczkowe. Sztuczne orchidee z powodzeniem zdobią nasze wnętrza zastępując te żywe, na które niektórzy mają uczulenie. Wyrabia się całe bukiety z dekoracyjnymi liśćmi, gałązkami i trawą, tak by wyglądały jak żywe. Największy jednak popyt mają w różnego rodzaju stroikach czy wieńcach nagrobkowych. Tu królują na rynku kwiatowym z powodzeniem wypierając kwiaty świeże. Produkowane są girlandy kwiatowe dekorujące orszaki ślubne szczególnie te regionalne. Tworzone są kwiatowe korony na głowy pań i kwiaty do butonierek panów. Aranżowane są z nich dekoracje ślubnych sal. Często spotykamy je w przydrożnych kapliczkach. Są wpinane we włosy tancerek stylu hiszpańskiego i jako wianki dla panienek. Zdobią suknie strojów regionalnych i nie tylko.

Barwy lata.
Przepiękne barwy, które nie blakną przypominają nam zimą o wspaniałościach lata. Niestety produkcja kwiatów sztucznych jest dość trudnym i żmudnym zajęciem. Wymaga cierpliwości i dużej precyzji jeśli chcemy otrzymać wysoką jakość końcowego wyrobu. Ponieważ kwiaty sztuczne urodą i wdziękiem nie odbiegają od żywych są poszukiwane na rynku i sprzedawane w kwiaciarniach i hurtowniach florystycznych. Dla jednych jest zaletą, że nie posiadają zapachu kwiatów żywych, szczególnie dla tych, którzy są uczuleni na duszące zapachy bzu czy jaśminu, dla innych ten fakt będzie wadą.  Ostatnimi czasy oprócz kwiatów produkuje się drzewka sztuczne przypominające drzewka bonsai.

Szukasz kwiatów sztucznych? http://www.coolflowers.pl/ – zapraszamy !

Dodaj komentarz