Naprawa uszkodzonej szyby przedniej w BMW

Szyby przednie, zwłaszcza wśród kierowców podróżujących dużo po autostradach, często bywają uszkodzone. Zdarza się to przy dużych prędkościach, gdy kamienie wyrzucane spod kół innych aut trafiają prosto na szkło, a to powoduje powstawanie mikropęknięć, które w końcu zamieniają się w rysy. Z uszkodzoną szybą jeździć nie można, więc trzeba ją wymienić. Dziś podpowiemy jak się do tego zabrać.Różne modele BMW mają różnie rozwiązany sposób mocowania szyby przedniej.

Niemniej zasadą jest, że szyba jest klejona na stałe do nadwozia, dlatego na początek musimy przeprowadzić procedurę usunięcia starej szyby z pojazdu. W tym celu należy wziąć kawałek żyłki lub drutu i przeciągnąć go pod szybą tak, by przeszedł na wylot. Gdy już uda się to zrobić, zaczynamy drutem poruszać w dwie strony, działając w ten sposób na klej umieszczony pod szybą jak swoista piła. Gdy tak obejdziemy już całą szybę, tą będziemy mogli po prostu zdjąć z auta. Tutaj dobrym pomysłem jest druga osoba do pomocy, z resztą cała ta procedura jest łatwiejsza do wykonania jeżeli mamy drugą osobę. Zdejmujemy szybę z auta, a następnie montujemy nową. Tutaj ważne jest, by odpowiednio przygotować powierzchnię montażową. Musimy oczyścić ją z resztek starego kleju, oraz ewentualnej rdzy i innych zanieczyszczeń, jeśli takie się tam pojawiły. Pomoże nam tutaj specjalny preparat do tego typu prac, który dostępny jest w warsztatach i sklepach motoryzacyjnych. Gdy już to zrobimy, możemy przystąpić do zamontowania nowej szyby na samochodzie.

Tu ważna jest precyzja, ponieważ nałożyć nowy klej wcale nie jest łatwo, jak również później równo wkleić szybę. Jeśli nie czujemy się na siłach, odwiedźmy warsztat specjalizujący się w autach BMW, tam z pewnością fachowcy nam pomogą z naszą szybą.

Są również inne metody by poradzić sobie z problematycznymi szybami. Jeśli mamy dopiero niewielkie odpryski, a szyba jeszcze nie pękła, to uratują nas różne preparaty dostępne na rynku, które mają za zadanie ubytek wypełnić i zamaskować. Oczywiście szyba nie będzie już miała pełnej wytrzymałości, ale na pewien czas, zanim nazbieramy fundusze na wymianę szyby na zupełnie nową, powinno nam to wystarczyć byśmy mogli swobodnie poruszać się samochodem. Warto popytać w sklepach motoryzacyjnych, które sprzedają akcesoria do samochodów BMW, wtedy dostaniemy taki preparat, który będzie dobrze sobie radził z szybami tego producenta. Użycie preparatu wymaga wyczyszczenia szyby na błysk, a następnie przetarcia uszkodzonego miejsca spirytusem. Następnie zakładamy specjalne urządzenie na przyssawkę i za pomocą dołączonej strzykawki wywołujemy przy szybie próżnię. Następnym krokiem jest wpuszczenie w to miejsce kleju, który dołączony jest do zestawu. Tak naprawiona szyba powinna spokojnie wytrzymać jakiś czas.

Jak możemy zauważyć, są różne metody na naprawę popękanej szyby w naszym BMW, jednak jeśli nie czujemy się na siłach by robić to sami, odwiedźmy autoryzowany serwis. Jest to bowiem praca skomplikowana, która wymaga umiejętności i doświadczenia, a jeśli tego nie mamy to możemy więcej popsuć niż naprawić.

Więcej szczegółów odnoszących się do samochodów BMW i MINI znajdziesz na stronie:

https://www.bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/bmw-serii-3-limuzyna/

https://gdansk.bmw-bawariamotors.pl/

https://www.bawariamotors.pl/mini/nowe-samochody/mini-clubman/