Regały magazynowe

Jeszcze do niedawna w biurach, sklepach i magazynach królowały regały drewniane półkowe. Dziś szerokim asortymentem weszły na rynek regały metalowe, sukcesywnie wypierając te drewniane, które możemy spotkać już tylko w małych sklepikach, bibliotekach czy w domach jako półki na książki. Regały metalowe znajdziemy w archiwach jako półkowe rolkowe, które przesuwają się po szynach organizując nam zajmowane przez dokumenty miejsce. W sklepach i magazynach pojawiły się metalowe regały magazynowe. Obecnie układane ze sobą w różne systemy magazynowe. W dużych sklepach gdzie powierzchnia magazynowa jest jednocześnie częścią wystawową zastosowano mieszane systemy regałów. Na przykład regały magazynowe wjazdowe do przechowywania palet  i półkowe na tak zwaną drobnicę przechowywaną w kartonach bądź luzem, która jest jednocześnie wystawą dla klienta.

Rodzaje regałów magazynowych.

System wjazdowy regałów stosowany jest przede wszystkim dla tego samego rodzaju palet. Wózek widłowy układa palety jedne nad drugimi, a dzięki temu,że regały posiadają ograniczniki towar nie przeleci na drugą stronę. W tym systemie mamy nieograniczony dostęp do każdej palety.

Regały magazynowe przepływowe stosowane są do palet towarów krótkoterminowych. Palety układane są tu według rodzaju i daty, na zasadzie pierwsze weszło ostatnie wyszło.

Regały magazynowe wspornikowe wykonane są z mocnej stali w kształcie bolców zamocowanych na ściance. Służą do przechowywania towarów dłużycowych takich jak pręty, długie teowniki, ceowniki, listwy itp. o dużych masach. System Push Back stosowany jest do przechowywania palet i jest to wielopoziomowa zabudowa w zblokowanych tunelach. Wykorzystuje do pracy wózki typu push back.

Regały magazynowe półkowe stosowane są do przechowywania towarów w pudłach i kartonach oraz luzem. Towar rozmieszczony na pólkach może być wykorzystany jako część wystawowa. Na półkach przechowujemy towary o średnich masach.

Regały magazynowe często stosowane są w dużych sklepach i magazynach jako antresole wielopoziomowe. Podesty zaprojektowano tu bowiem w taki sposób by mogli na nich bezpiecznie pracować ludzie.

System standardowy jest najpopularniejszy w małych magazynach, a polega na zestawieniu dwóch regałów plecami do siebie tak, że każda jednostka towarowa jest dostępna. Tak można przechowywać palety, pudła i pojemniki jednocześnie.

Regały magazynowe wysokiego składowania, dla których ograniczeniem jest tylko sufit pomieszczenia w którym je postawimy. Liczy się, że są to regały od 1,8 metra do nawet 30 metrów w górę. W Polsce najwyższe regały mają 13 metrów.

Regały magazynowe można układać w dowolny sposób zależny to  jedynie od naszej inwencji.

Polecam http://www.ltm-regaly.pl/regaly_magazynowe-1 – regały magazynowe 2017!