Nieruchomości we Wrocławiu – w które warto inwestować?

Wrocław to prężnie rozwijające się miasto kultury i nauki. Liczne szkoły wyższe i multum obiektów kulturalnych oraz sportowych sprawiają, że tętni życiem o każdej porze roku. Dodatkowo działa tu wiele firm, które chętnie zatrudniają osoby o różnym wykształceniu. Wrocławski rynek nieruchomości także prezentuje się imponująco. Stale przybywający studenci oraz firmy poszukujące lokum dla pracowników to gwarancja dochodu z wynajmu mieszkań. Migrujące rodziny interesują się natomiast długoterminowym wynajmem mieszkań lub domów, a wielokrotnie także ich zakupem. Na działki budowlane widać popyt zarówno wśród prywatnych klientów, jak i firm. Posiadanie nieruchomości we Wrocławiu praktycznie w każdej sytuacji wydaje się więc opłacalne.

W jakie wrocławskie nieruchomości warto inwestować?

Chcąc zainwestować w nieruchomość, trzeba ustalić, do jakiej grupy odbiorców będzie kierowana oferta:
– studentów
– singli/par
– rodzin z dziećmi
– firm

Planując wynajem dla studentów, najlepiej jest zainwestować w mieszkanie składające się z min. 3 pokojów. Dobrze, by nie były one przechodnie i były wyposażone w podstawowe meble i sprzęty. Takie ułożenie zapewni więcej prywatności młodym ludziom i chętniej zdecydują się na wynajem. Podobne mieszkania poszukiwane są przez firmy z myślą o ulokowaniu pracowników, lecz trzeba założyć, że ta opcja będzie krótkoterminowa.

Single i młode pary najczęściej poszukują mieszkań typu studio, kawalerek o większym metrażu lub mieszkań dwupokojowych. Ich wymagania odnośnie standardu są zwykle większe niż w przypadku studentów, jednak sporą uwagę zwracają na te oferty nieruchomości we Wrocławiu, które są względnie tanie.

Dla rodzin z dziećmi 2-pokojowe mieszkanie to minimum. Im wyższy standard, a niższe opłaty, tym lepiej, dlatego chcąc zainwestować w mieszkanie pod wynajem dla rodzin, warto znaleźć to leżące w okolicy o niskich czynszach i ciekawej, aczkolwiek spokojnej okolicy, w której nie brakuje sklepów, placówek oświatowych, placów zabaw.

Jeśli chodzi o domy, to warto inwestować głównie w te położone na obrzeżach miasta. Tendencja do wyprowadzek na przedmieścia widoczna jest już od kilku lat. Wiele osób jest bowiem zmęczonych stałym hałasem i brakiem dostatecznie świeżego powietrza czy rozległych terenów zielonych. Warto jednak zaznaczyć, że w tym przypadku niekoniecznie sprawdza się wynajem. Często wystarczy dysponować działką budowlaną, by móc sprzedać ją za naprawdę niezła sumę.

Gdzie i jak szukać nieruchomości?

Szukając nieruchomości, w którą będzie można zainwestować, warto sporządzić gruntowny research, który pozwoli dobrze poznać lokalny rynek. Analizując popyt i podaż, można będzie ustalić, które lokale są najbardziej potrzebne. Warto zwrócić uwagę nie tylko na typ nieruchomości, ale też standard, jakiego najczęściej oczekują zainteresowani ich wynajmem. Aktualne ogłoszenia nieruchomości we Wrocławiu można wygodnie porównać w wyszukiwarkach, takich jak kazo.pl. Na podstawie typu, lokalizacji, metrażu i ceny można porównać je ze sobą i wybrać tę, która celuje w możliwości finansowe inwestora i daje największe szanse na zwrot inwestycji.