Jak założyć firmę za granicą?

Wyjazd do pracy z zagranicą przysuwa nam pewne przemyślenia związane z utworzeniem tam własnej działalności gospodarczej. Aczkolwiek pojawiają się pewne niejasności i niepewność w tym, w jaki sposób można tego dokonać i jakie wiąże to ze sobą ewentualne skutki. Otóż w niniejszym artykule postaramy się pomóc rozwiać Państwu te wątpliwości i przedstawić konkretne informacje na ten temat.

Zakładanie firmy za granicą

Jak założyć firmę za granicą? Otóż każde Państwo rządzi się swoimi prawami i wymogiem spełniania pewnych kryteriów, które są wymagane przy utworzeniu działalności gospodarczej. Otóż na pierwszym miejscu przyjrzymy się Anglii. Anglia to dość popularny kraj wśród Polaków i cieszy się dużym zainteresowaniem, jeżeli chodzi o podejmowaną działalność zarobkową. Otóż podstawowymi czynnikami, które zachęcają potencjalnych przedsiębiorców jest:

– krótki okres wyczekiwania, gdyż wystarczy jedynie 13 dni na zarejestrowanie i pełne prosperowanie takiej działalności na rynku Wielkiej Brytanii

-możliwość licznej formy prowadzenia biznesu

-firma może funkcjonować na rynku już od momentu podjęcia samej decyzji od jej powstania

Podejmując decyzję o utworzeniu własnej firmy należy ją zarejestrować w urzędzie skarbowym HM Revenue & Customs. Rejestracja taka odbywa się za darmo, więc nie jesteśmy narażeni na żadne ukryte koszty. Natomiast przed rozpoczęciem działalności należy na własną rękę uzyskać numer ubezpieczenia społecznego, gdyż jest on niezbędny w okresie rejestracji.

Kolejnym państwem będą Niemcy. Otóż kraj ten jest naturalnym rynkiem ekspansji polskich przedsiębiorców. Szczególnie, iż nie mamy wymogu bycia zameldowanym w tym kraju, aby założyć 1-osobową działalność gospodarczą, bądź spółkę GbR. Co zrobić, aby poprawnie założyć firmę w Niemczech? Otóż:

– należy ją zarejestrować w urzędzie skarbowym, aby otrzymać numer identyfikacji podatkowej

-musimy założyć firmowe konto w banku

-posiadać dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo

Otóż Polak, który planuje założyć w tym kraju firmę, może już założyć pod wieloma formami, do jednych z nich należy: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, samodzielny oddział, jak również spółka osobowa, przedstawicielstwo i  spółka akcyjna. Aczkolwiek spółka akcyjna pociąga ze sobą więcej obowiązków administracyjnych.

Może Cię zainteresować także:

Firma na Słowacji a kwestia podatków