Co to jest hosting stron WWW?

Każdy biznes powinien w dzisiejszych czasach mieć własną stronę internetową – jest ona wizytówką firmy, umożliwia prezentację oferty, a przede wszystkim pozwala dotrzeć do nowych klientów. Samo posiadanie witryny nie gwarantuje jednak sukcesu. Po drodze należy zadbać o szereg rzeczy, dzięki którym strona WWW jest przyjazna dla użytkowników. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego hostingu. O tym czym on jest, jak go wybrać i na co zwracać uwagę przy jego wyborze, dowiesz się z treści tego artykułu.

Czym jest hosting?

Każda strona internetowa ma swoje fundamenty, bez których nie byłaby w stanie funkcjonować. Jest to domena, czyli unikalny adres URL witryny oraz hosting. To drugie jest usługą polegającą na wynajęciu miejsca na serwerze, gdzie przechowywane są wszystkie dane, informacje i elementy strony internetowej – to dzięki niemu każdy może odwiedzić konkretną witrynę o każdej porze dnia i nocy. To bardzo istotny element każdej strony WWW. Wybierając hosting dla własnej strony internetowej, warto zwrócić uwagę na to, czy na pewno jest bezpieczny, jak szybkie jest łącze oraz ile wynosi limit powierzchni dyskowej – prosta witryna nie będzie wymagać dużej ilości miejsca, natomiast strony z wieloma filmami i zdjęciami już tak. Warto pamiętać także o tym, że istnieją różne rodzaje hostingu, m.in. współdzielony lub dedykowany.

Hosting stron WWW – na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Wybór hostingu to jedna z najważniejszych kwestii podczas tworzenia strony internetowej. Wraz z domeną są one fundamentami każdej witryny, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na kilka elementów podczas jego wyboru. Jest to między innymi:

 • typ środowiska sieciowego

To jeden z najważniejszych aspektów wyboru dostawcy usług hostingowych. W skrócie, środowisko sieciowe to sposób, w jaki przechowywana będzie Twoja witryna – istnieje bowiem wiele form współpracy, a każdy z klientów ma możliwość samodzielnego podjęcia decyzji. Wszystko zależy od konkretnych wymagań i oczekiwań oraz wielkości strony WWW. Popularne opcje to:

 1. hosting współdzielony – najczęściej wybierany wariant; Twoja strona internetowa przechowywana jest razem z innymi witrynami na jednym serwerze;
 2. wirtualny hosting prywatny (VPS) – rozwiązanie podobne do tego standardowego, natomiast strona VPS ma wyodrębnioną część współdzielonego serwera, dzięki czemu jej wydajność nie jest uzależniona od ruchu na innych witrynach;
 3. dedykowany serwer – strona internetowa ma swój własny serwer i nie musi go dzielić z innymi witrynami, dzięki czemu mogą korzystać z całej udostępnionej mocy obliczeniowej;
 4. serwer w chmurze – jest to najlepsza opcja dla firm, które chcą skalować swój biznes; dzięki przechowywaniu wszystkich zasobów strony w wyodrębnionej części chmury, w każdej chwili, za dodatkową opłatą, można zacząć wykorzystywać więcej mocy obliczeniowej;
 • szybkość

Jednym z czynników wpływających na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google jest szybkość ładowania się jej podstron. Co więcej, nic tak skutecznie nie odstrasza potencjalnych klientów, jak witryna, która ładuje się bardzo długo. Na prędkość funkcjonowania strony WWW może wpływać wiele elementów, ale najważniejszy z nich to jakość usługi hostingowej – sprawnie działające serwery o dużej mocy obliczeniowej zapewniają gwarancję błyskawicznego ładowania witryny.

 • bezpieczeństwo

Dostawca usług hostingowych powinien cechować się tym, że stawia utrzymanie bezpieczeństwa strony internetowej na pierwszym miejscu. Najlepsze firmy na rynku oferują stały monitoring, który pozwala na szybkie wykrywanie ataków hakerów. Ich serwery posiadają dodatkowo zapory, które wspierają ich funkcjonowanie. Bezpieczeństwo Twoich klientów powinny być priorytetem, więc postaw na hosting, który będzie niezawodny na tym polu.

 • skalowalność

Przed wyborem hostingu odpowiedniego do wymagań Twojej witryny, warto przeanalizować obecny ruch na stronie oraz wielkość zasobów niezbędnych do funkcjonowania strony internetowej. Na tej podstawie będziesz mógł wybrać odpowiedni dla siebie pakiet, ale pamiętaj o bardzo istotnym aspekcie – z czasem Twój biznes się rozwinie, a Twoja strona WWW będzie wymagała więcej miejsca na serwerze. Zdecyduj się więc na hosting, który będzie skalowalny, czyli będziesz mógł w każdej chwili rozszerzyć opłacaną usługę.

Kto oferuje nowoczesny hosting?

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnej strony internetowej, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak wiele wyzwań przed Tobą stoi. Samo zbudowanie strony wymagać będzie zakupu domeny i hostingu, stworzenia treści zoptymalizowanych pod kątem SEO, wyboru grafik i wielu innych działań. Cały proces wymaga wiedzy między innymi z kodowania i marketingu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc podjęcie się współpracy z firmą, która mogłaby zaoferować to wszystko w jednym pakiecie, dzięki czemu nie musiałbyś spędzać tygodni, a nawet miesięcy, próbując samodzielnie to wszystko zorganizować. Nic prostszego! Z pomocą przychodzą specjaliści WeNet, którzy stworzą Twoją wymarzoną witrynę i zadbają o jej każdy aspekt!

Jak wygląda taka współpraca? Cały proces rozpoczyna się od przygotowania bezpłatnej wyceny Twojego projektu. Specjaliści sprawdzają Twoje oczekiwania, a następnie szyją stronę internetową na miarę Twoich potrzeb. Przez cały okres współpracy, pieczę nad przebiegiem prac sprawuje Twój dedykowany opiekun, który nie tylko będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie ewentualne pytania, ale będzie także składał raporty, dzięki którym dowiesz się, nad czym właśnie pracuje zespół specjalistów WeNet. Finalnie, w ramach takiej współpracy otrzymasz:

 • nowoczesną i dopasowaną do wymagań wyszukiwarek internetowych witrynę,
 • gwarancję jej bezpieczeństwa, dzięki zabezpieczeniu certyfikatem SSL
 • unikalną domenę,
 • niezawodny hosting,
 • wsparcie dedykowanego opiekuna.

Nie zwlekaj! Jeśli chcesz zaistnieć w sieci, wejdź na WeNet.pl i skorzystaj z bezpłatnej wyceny. Zespół specjalistów stworzy Twoją witrynę od A do Z, dzięki czemu będziesz w stanie docierać do nowych odbiorców każdego dnia!