czytanie

Angielski – jak skutecznie nauczyć się języka

O tym, że język angielski warto znać, wie w dzisiejszych czasach już chyba każdy. Znajomość tego konkretnego języka to najczęściej standard w wielu branżach. Także w sytuacjach prywatnych, czy to podczas wakacyjnych wyjazdów, czy poznając nowych ludzi, język ten jest nie do przecenienia. O wartości lekcji języka obcego nie trzeba więc nikogo przekonywać. Jak można uczyć się tego języka, tak aby móc się w nim swobodnie komunikować? Poniżej kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym każdy znajdzie swój sposób na naukę angielskiego.

Angielski w urządzeniach

Warto ustawić sobie angielski jako język menu w telefonie czy komputerze. Chcemy czy nie, trzeba będzie się pewnych słówek nauczyć, aby móc bez ograniczeń korzystać z tych urządzeń. Drobny trik, a jaki przydatny.

Gry komputerowe

Skoro mowa o urządzeniach, warto wspomnieć także o grach. Gracze często muszą się ze sobą porozumiewać, komunikaty występują w języku, który zrozumie największa liczba osób – a więc właśnie po angielsku. W ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Filmy i seriale

Na początek można oglądać ulubione seriale z polskimi napisami. Ciekawym pomysłem jest włączenie napisów po angielsku. Wtedy, jeśli czegoś nie dosłyszymy, to doczytamy. Nie trzeba od razu rozumieć wszystkiego – znając ogólny kontekst, można spróbować domyślić się znaczenia konkretnych słówek.

Czytanie

Tutaj mamy dostępnych wiele różnych form kontaktu z językiem:

  • książki,
  • artykuły w Internecie,
  • czaty online, fora internetowe.

Dobór formy tak naprawdę zależy wyłącznie od naszego poziomu znajomości języka angielskiego. Można zacząć od krótkich artykułów o lekkiej tematyce, później próbować rozmawiać po angielsku na czatach czy forach, na czytaniu książek kończąc.

Przeczytaj więcej na: http://alefaceci.pl/czaty-zagraniczne-najlepszy-sposob-na-nauke-angielskiego/http://www.stow-bet.com.pl/jak-uczyc-sie-jezyka-angielskiego/